Komplexní profesionální zabezpečení, od roku 1991
Servis slaboproudých a bezpečnostních systémů
Dálkový dohled na Multifunkčním dohledovém centru PCO
Volejte 242 490 222
Úvod Dálkový monitoring (PCO – ARC)

Dálkový monitoring (PCO – ARC)

Dálkový monitoring (PCO)Firma ALKOM poskytuje komplexní služby Multifunkčního dohledového centra (dále jen MDC), které bylo vybudováno na základě požadavků největších zákazníků z řad bank, pojišťoven, lékáren, firem a tisíců  RD. Činnost MDC vhodně doplňuje zajištění komplexních služeb v oblasti ochrany osob, majetku, efektivního monitoringu, dohledu, servisu, přenosu informací, ochrany dat a osobních údajů, řešení krizových situací, havárií vody, plynu, výpadků elektřiny.

Z hlediska rozsahu činností požadovaných klienty, bylo vybudováno v České republice zcela ojedinělé a moderní MDC, které je schopné tyto služby bez problémů zajistit. Činnost tohoto moderního MDC byla zahájena na podzim roku 2003 a neustále se rozvíjí. MDC zajišťuje bezpečnostní a servisní monitoring pro objekty na území celé České republiky.

Certifikát 50518Společnost Alkom Security, a.s.jako první společnost v ČR v těchto dnech získala CERTIFIKÁT DOHLEDOVÉHO A POPLACHOVÉHO PŘIJÍMACÍHO CENTRA potvrzující, že plní všechny tři části normy ČSN EN 50518:2014. Tato náročná certifikace garantuje dodržení všech požadavků z hlediska umístění, stavební odolnosti, výkonnosti, spolehlivosti, postupů i požadavků na provoz a odbornou způsobilost dispečerů. V neposlední řadě toto pracoviště osvědčují i výsledky a historie provozu dispečinku.

Společnost Alkom Security, a.s.již 25 působí v oblasti technického zabezpečení proti loupežím nejen ve finančních institucích. V roce 2015 toto certifikované pracoviště ARC řešilo 52% všech případů loupeží ve finančních institucích České Republiky. V této kategorii trestné činnosti došlo od roku 2005 do roku 2015 ke snížení případů z 182 na 27, ale také ke zvýšení objasněnosti ze 40% na 80% a čtrnáctinásobnému snížení škod. Mezi klienty společnosti patří 10.000 objektů. Například Česká pošta, s.p., bankovní domy a instituce, pojišťovny, obchodní řetězce, lékárny, areály ale i firmy, rodinné domy a byty po celé ČR.

JUDr. Václav Růžička
předseda představenstva Alkom Security,a.s.

© Copyright ALKOM Security a.s. 2006
V Holešovičkách 10, Praha 8, tel. 242 490 222